O nás

Nakladatelství Sevruga Zdeňka Pohlreicha bylo založeno na přelomu let 2013 a 2014. Důvod, proč vzniklo, je jednoduchý. Zdeněk chtěl získat samostatnost a plnou kontrolu nad produkty, které pod svým jménem vytváří. Druhým důvodem byla snaha dát jeho tvorbě řád a rukopis. Tak vzniklo garážové nakladatelství Sevruga, jehož je jediným majitelem, a tedy vlastním pánem.

Od svého vzniku k dnešnímu dni máme vydáno 17 publikací a soudě podle realizovaných dotisků a ohlasů veřejnosti je zájem vás čtenářů k naší radosti veliký. Děkujeme vám za to! Je to hnací motor, který nás motivuje tvořit dál.

Naší snahou je držet se v úrovni kvalitního sdělení, a to jak v rovině námětové, textové, vizuální, tak materiálového vybavení. Cílem je, aby si čtenář knihu užil po všech stránkách a ještě mu dobře sloužila v kuchyni.

Zatím do naší tvorby patřily jen autorské knihy Zdeňka Pohlreicha s výjimkou rukopisu jeho ženy Zdeňky. Ale do budoucna bychom naše portfolio rádi rozšiřovali i o jiné knihy s kuchařskou tematikou, a to i jiných talentovaných kuchařů. Zajímá nás totiž každá dobrá a nápaditá gastronomie. V tomto směru se chceme vydat dál a publikovat zajímavé kuchařské nápady, jejichž garantem se rád stane sám Zdeněk Pohlreich. 

První vlaštovkou je kuchařka "VietnamSKÁ" manželů Tuana&Lan. Zakládáme tím novou edici s koncovkou -SKÁ. Další knihy budou v této edici navazovat. Podněty přicházejí a do nakladatelství rádi přijmeme i žánrově jiné náměty. Zajímají nás inspirativní lidské příběhy, dokumenty, pohádky, architektura, výtvarné a umělecké obory. Zkrátka vše, co pro nás má kvalitní výpovědní hodnotu.

Vy, kteří máte konstruktivní nápady nebo i vlastní náměty, nebojte se nám napsat. Inspirace a zpětná vazba jsou nám blízké a určitě vaše představy zhodnotíme a v případě, že najdeme téma splňující naše kritéria, budeme rádi za spolupráci.

Našim fanouškům a čtenářům děkujeme za přízeň, buďte s námi dál!

Všechny nové knižní projekty uveřejňujeme na oficiálních webových stránkách Zdeňka Pohlreicha a také na jeho veřejném facebookovém portálu a instagramu

we do cookbooks