Naše tvorba

MÍSTO V SRDCI

Zdenka Pohlreich

Nic z toho, co zazní v této knize, nemůže vyjádřit stav bytí, který zažívám. I kdybych vládla košatou řečí, není možné tento stav popsat. To proto, že vše, co dokážeme slovy vyjádřit, je toliko projevený materiální svět, který pochází ze světa neprojeveného. Neprojevený svět nemá formu, nemá slova, nemá barvu, nemá pohlaví. Je to živé nic. A považte, jak byste mohli charakterizovat nic? Vždyť cokoliv, co o nic vyslovíte, stává se v tu ránu něčím. Všechna slova jsou pouze návod, jak toto nic zažít. A pokud se vám to podaří, stejně tak jako já objevíte ve svém životě lásku, štěstí a radost.

isbn 978-80-906893-6-7
vazba: vázaná
Rozsah: 144 stran
Rok vydání: 2018
Cena: 299 Kč
ve výhradní distribuci Euromedia Group a.s. 
S podpisem v prodeji na www.pohlreich.shop


ITALSKÁ KUCHAŘKA

Riccardo Lucque

a jeho příběh

Italská kuchyně je známá po celém světě a získala srdce mnoha z nás. Kdo si vůbec dokáže představit vaření bez skvělých italských surovin, vín a sýrů, vyzrálých rajčat San Marzano, voňavé bazalky...?

Pro vás všechny, kteří jste si italskou kuchyni zamilovali, vznikla právě tato kuchařka. Pokud se chcete posunout dál, obohaťte se o řadu jednoduchých a skvělých jídel. Tato kuchařka obsahuje 104 receptů na rizota, těstoviny, masa, ryby, saláty, polévky, ale i recepty na pravé italské pečivo a dezerty, bez kterých si žádný Ital svůj oběd nebo večeři ani nedokáže představit.

Riccardovi Lucquemu, který se usadil u nás v Česku, máme být za co vděční. Přivezl k nám kus pravé italské gastronomie. Srozumitelné, ležérní a promyšlené zároveň. V jeho restauracích se skutečně přenesete přes hranice dvou států a zažijete stejný pocit, který dobře znáte z dovolených −objevování chutí, ježs takovou radostí při cestách po Itálii obdivujete. Když Riccarda potkáte osobně, máte možnost nasát atmosféru jeho velkorysé a milé italské povahy.

Začtěte se do Riccardova životního příběhu, jak potkal svou ženu Irmu, která je českou rodačkou. Kde všude vařil a proč zakotvil v Praze.

Úchvatné fotografie z jeho rodného regionu Marche vás bezpečně vtáhnou do děje.

Buon Appetito !

Název: Italská kuchařka
Autor: Riccardo Lucque
ISBN: 978-80-906893-5-0
Vazba: vázaná
Rozsah: 304 stran
Rok vydání: 2018
Nakladatelství: Sevruga, s. r. o.
Cena: 499 Kč
Ve výhradní distribuci: Euromedia Group a.s.

V prodeji na pohlreich.shop


FRESH KUCHYNĚ

Zdeněk Pohlreich

Čerstvost a lehkost se stávají tématem dnešní doby zcela jednoznačně a časy, kdy kolečko rajčete spolu se zvadlým salátem bylo jedinou čerstvou věcí na talíři, upadnou už brzy v zapomnění. Být fresh bude prostě novou kulturou, to je jistá věc. Chtěli jsme, aby tahle kniha občerstvila váš repertoár a dala vaší kuchyni víc života a dobrých nápadů. Vašemu jídlu sex-appeal, kyslík, energii a pestrost. Není to jen soubor receptů, je to koncept, který vám může značně vylepšit život. Za názvem se skrývá dvojsmysl, na jedné straně vyjadřuje absolutní kvalitu produktů, se kterými pracujeme, ale také svěží mysl, kterou je podstatné si udržet mezi ušima. Přesně tam, kde mohou čerstvé myšlenky získat tvar a prostor. Z čerstvosti jsme si u téhle knihy udělali mantru. Jsem totiž přesvědčen, že když je fresh jídlo, tak budete fresh i vy.

Název: Fresh kuchyně
Autor: Zdeněk Pohlreich
ISBN: 978-80-906893-4-3
Vazba: vázaná
Rozsah: 224 stran
Rok vydání: 2018
Nakladatelství: Sevruga, s. r. o., 
Cena: 459 Kč

Ve výhradní distribuci Euromedia Group a.s.

v prodeji na pohlreich.shop


CUKRFREE

KUCHAŘKA PRO MALÉ I VELKÉ

Jana Dell Plotnárková a Janina Černá

Cukrfree kuchařka pro malé i velké je nepostradatelnou knihou pro každého, kdo se zajímá o zdraví nejen svoje, ale i celé své rodiny. Najdete v ní více než 120 unikátních receptů s minimálním obsahem cukru, a s ideálním poměrem pro tělo prospěšných zdravých tuků a bílkovin. Součástí jsou také výživová doporučení, kde se dozvíte spoustu užitečných informací o tom, jak by měla vypadat výživa, nejen nás dospělých, ale i dětí, a to včetně těch nejmenších. Ve spojení s nádhernými fotografiemi dýchajícími atmosférou Havaje, kde celá kniha vznikala, je kuchařka unikátní knihou, která vás jen utvrdí v tom, že i bez cukru to jde! Všechny recepty v knize jsou přirozeně bezlepkové, vlídné pro diabetiky a všechny, co trápí nadváha.

Cukrfree kuchařka pro malé i velké
autorky: Jana Dell Plotnárková, Janina Černá
ISBN: 978-80-906893-3-6 
Vazba: hardback
Rok vydání: 2018
Rozsah: 296 stran
Vydavatelství: Sevruga
Cena: 499 Kč

Ve vyhradní distribuci Euromedia Group a.s.
S podpisem autorek k zakoupení na pohlreich.shop


MY HOME COOKING

Zdeněk Pohlreich

anglická mutace

Nejčastější otázka, kterou Zdeněk Pohlreich dostává, zní, jestli doma vaří? "Ano, vařím a rád, i když jako každý mám několik jídel, která vařím pořád dokola." Ta nejoblíbenější předkládá v kuchařce Moje domácí kuchyně. Nechá vás nahlédnout nejen pod pokličku, ale i do svého soukromí. Kniha v pevné vazbě obsahuje 72 nápaditých receptů pro každý den od snídaně po večeři z běžně dostupných surovin s moderními fotografiemi. Doplňují je privátní fotografie, ke kterým sepsal několik vět o tom, jak žije, co má rád a o čem pro něj život vlastně je.

ISBN: 978-80-906893-2-9 
Vazba: hardback
Rok vydání: 2018
Rozsah: 184 stran
Vydavatelství: Sevruga
Cena: 399 Kč

V prodeji na e-shopu www.pohlreich.shop


Sem tam nejen projekty na papíře patří do našeho obchodního portfolia. Tady jsme se produkčně postarali o prezentaci nového obchodního záměru naší vlastní skupiny. Mobilní restaurace, která nezná hranice ani meze vaší představivosti. Dojede kamkoliv s veškerým zázemím, vybaveností a komfortem. Nemusíte řešit vůbec nic. Jen si užít kvalitní gastronomii, vybranou společnost a kouzlo okolní scenerie.

Wheels je vysoce sofistikovaný 5,4 m dlouhý kamionový návěs, který s 3,5tunovým tažným vozidlem dopraví váš sen o dokonalém cateringu pod osobním vedením Zdeňka Pohlreicha na vámi vybrané místo.

Během tří hodin od příjezdu se návěs promění v plnohodnotnou klimatizovanou restauraci, nezávislou na přívodu elektrické energie, vody, chladicích a skladovacích prostorech a odpadech vody. S plně vybavenou a funkční kuchyní, útulnou vstupní halou a exkluzivním posezením umí pohostit až 80 hostů na 75 m2. V případě nutnosti může být během další hodiny dovybavena i prostornou venkovní terasou. Svým provedením je plnohodnotně srovnatelná s komfortem "kamenných" restaurací.

více o Wheels zdePRVOOTEC

David Vais

Byl jsem v pohodě. Měl jsem střechu nad hlavou, chápavou ženu a solidně rozjetou živnost, která mi zajišťovala komfortní život. "Jsem ready stát se otcem," řekl jsem si. Chyba lávky. Na startu své rodičovské dráhy jsem dostal pořádnou facku. Spíš drtivý pravý hák. Ptal jsem se ostatních na zkušenosti s prvním dítětem, ale všichni mlžili. Prý si nevzpomínají. A tak jsem napsal PRVOOTCE. Bez obalu, bez keců, s praktickými postřehy a radami pro muže, ale i ženy. Prožijte se mnou dvanáctiměsíční přerod moderního muže ve funkčního a milujícího tátu a partnera. Vyhněte se zbytečným chybám a zjistěte, co vede k spokojenému dítěti a rodině.

ISBN: 978-80-906893-1-2
Vazba: hardback
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Sevruga s.r.o.
Cena: 229 Kč

v distribuci Euromedia Group a.s.

v prodeji na www.pohlreich.shop


KULINÁRIUM

Zdeněk Pohlreich

Kulinárium Zdeňka Pohlreicha je kniha, která měla vzniknout už dávno.

Říká se, že vaření je forma umění, ale pravda to určitě není. Jde o řemeslo, které si může osvojit v podstatě kdokoli, kdo má dostatek zdravého selského rozumu a trpělivosti se naučit základní postupy a potom je aplikovat.

V této kuchařce Zdeněk Pohlreich přehledně vysvětluje všechny metody tepelných úprav a demonstruje je na nápaditých receptech, které bezpečně zaujmou.

"O receptech vaření není," říká Zdeněk Pohlreich. "Celý vtip je v tom, že jakmile ovládnete pravidla, už se jen zajímáte o nabídku matky přírody, kterou zpracujete tím nejlepším možným způsobem."

Chcete být kuchaři, kteří nejen umějí dobře vařit, ale hlavně vědí, co se v jejich pánvi nebo hrnci děje, a umějí si poradit za všech okolností?

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich vás taji kuchařských metod s nadhledem provede. Jakmile je totiž zvládnete, bude ve vaší kuchyni lehkost, komfort a více prostoru pro kreativitu a dokonalé provedení pokrmu.

Kulinárium obsahuje 17 metodik, 100 receptů s lákavými fotografiemi jídel a osobité ilustrace od Josefa Blechy a Lukáše Hudce. 

ISBN: 978-80-906893-0-5 
Vazba: hardback
Rok vydání: 2017
Rozsah: 280 stran
Cena: 499 Kč

Ve vyhradní distribuci Euromedia Group a.s.
S podpisem v prodeji na www.pohlreich.shop


VIETNAMSKÁ

KUCHAŘKA S RODINNÝM PŘÍBĚHEM 

Tuan & Lan

Zdeněk Pohlreich vydává ve svém nakladatelství Sevruga první neautorskou kuchařku manželů Tuana a Lan, kteří v Čechách úspěšně provozují pravá vietnamská bistra. "Moc rád čtu kuchařské knihy s popisem životního příběhu kolegů restauratérů," prozrazuje Zdeněk Pohlreich.

Vietnamská kuchyně je populární po celém světě a právem získává sympatie i u nás. Je svěží, lehká, plná chutí a vůní, čerstvých surovin, a přesto tak jednoduchá! Kuchařka obsahuje autentické recepty, ze kterých připravíte fantastické jídlo během krátké chvíle. Lákavé fotografie vás o tom přesvědčí.

Recepty doprovází vyprávění, jak Tuan s Lan přijeli z Vietnamu do Čech a v Praze si otevřeli svoji vysněnou restauraci, ve které začali jako první Čechům nabízet vietnamské jídlo tak, jak chutná v rušných ulicích Hanoje i u domácího stolu. Příběh oživují dokumentární fotografie ze současného Vietnamu.

Začtěte se do inspirativního příběhu velmi pracovitých a pokorných manželů Tuana a Lan, kteří s neutuchající energií vybudovali v Čechách nový domov a přirozeně se začlenili do naší společnosti. Objevte úžasný svět omamných vůní a lahodných chutí pokrmů plných masa, zeleniny a ryb. 

VietnamSKÁ kuchařka otevírá novou edici nakladatelství Sevruga, která už brzy překvapí další tematickou knihou. Těšte se na další porci zajímavých receptů a poutavých příběhů. Poznáte je snadno podle koncovky -SKÁ

ISBN: 978-80-905710-9-9
Vazba: hardback
Rok vydání: 2017
Rozsah: 200 stran
Cena: 399 Kč

Ve vyhradní distribuci Euromedia Group a.s.
v prodeji na www.pohlreich.shop


LEHKÁ KUCHYNĚ

Zdeněk Pohlreich

"Celý život jsem na dietě a vlastně nevím na jaké. Mám nadváhu prolínající se s obezitou a strašnou chuť s tím něco udělat. Nejde ale o dietu, která jednou skončí, jde o způsob, jak to vyřešit z gruntu. Rozhodl jsem se napsat knihu o rozumném jídle, bez gastronomické hysterie a zdraví nebezpečných experimentů. Lehká kuchyně je o tom, jak vařit zdravě (raději bych řekl rozumně) a se zachováním toho, co mě na gastronomii nejvíce vzrušuje a proč ji mám rád - skvělé chuti a prezentace jídla! Tyto pokrmy mohou chutnat báječně a vypadat lákavě, a navíc se po nich nesvalíte na gauč, ale budete se cítit lehce!" říká Zdeněk Pohlreich.

ISBN: 978-80-905710-8-2
Vazba: hardback
Rok vydání: 2016
Rozsah: 208 stran
Cena: 399 Kč

Ve vyhradní distribuci Euromedia Group a.s.
S podpisem v prodeji na www.pohlreich.shop


PROSTŘENO BEZ SERVÍTKŮ

Zdeněk Pohlreich

Jedna z prvních a zároveň nejúspěšnější kuchařka Z.Pohlreicha si zasloužila po 6 letech oživit. Vtiskli jsme jí novou podobu v moderní grafické úpravě, s pečlivě popsanými recepty a aktualizovanou biografií. "Za tuto dobu se restaurační byznys ohromně proměnil a změnil se i pohled na to, co je a není dobré. Gastronomie se u nás zlepšuje raketovým tempem, jídla v této knize jsou však stále aktuální a moderní. Tvoří základy pro naše Café Imperial a naší restauraci Divinis přinesla již popáté ocenění Bib Gourmand v prestižním průvodci Michelin," popisuje Zdeněk Pohlreich vznik nového vydání kuchařky Prostřeno bez servítků. Obsahuje téměř 100 prověřených receptů moderní české a francouzské kuchyně, z nichž mnohé se staly ikonami gastronomie, a velmi osobní vyprávění o životě. "Od prvního vydání této knihy se mi změnil celý život. Zestárl jsem, zklidnil jsem se a jsem neskonale šťastný. Jediné, co si přeju, je, aby to trvalo věčně."

ISBN: 978-80-905710-5-1
Vazba: hardback
Rok vydání: 2016
Rozsah: 260 stran
Cena: 399 Kč

Ve vyhradní distribuci Euromedia Group a.s.
S podpisem v prodeji na www.pohlreich.shop


ZPRÁVY Z NITRA

Zdeňka Pohlreich

Ve svém nakladatelství jsem se rozhodl vydat rukopis mé milované ženy Zdeničky. Tentokrát v knize nenajdete jediný recept na má oblíbená jídla. Možná ale někdo najdete recept nebo odpověď na otázky, které nám servíruje sám osud. Kniha je jejím debutem a přeju jí, aby měla kniha pro vás význam. Dál vám už knihu představí Zdenička sama.

"Chtěla bych vyprávět svůj životní příběh o nemoci, která se proměnila v moc. V moc ovládnout svůj život a vzít za něj plnou zodpovědnost. Věřím, že každý dokáže změnit běh života. A co to znamená? Znamená to být pozitivní, šťastný, zdravý, úspěšný a milující. A jak to dokázat? Je to tak jednoduché a těžké zároveň. Chtěla bych se s vámi podělit o svou subjektivní zkušenost. Nepředkládám nauku ani dogma. Mám jediné přání − pokud tento příběh povzbudí jen jednoho z vás a pomůže mu, je smysl mé nemoci naplněn."

ISBN: 978-80-905710-4-4
Vazba: hardback
Rozsah: 248 stran
Rok vydání: 2016
Cena: 299,-Kč 

ve výhradní distribuci Euromedia Group a.s. 
S podpisem v prodeji na www.pohlreich.shop


MOJE DOMÁCÍ KUCHYNĚ

Zdeněk Pohlreich

Nejčastější otázka, kterou Zdeněk Pohlreich dostává, zní, jestli doma vaří? "Ano, vařím a rád, i když jako každý mám několik jídel, která vařím pořád dokola." Ta nejoblíbenější předkládá v kuchařce Moje domácí kuchyně. Nechá vás nahlédnout nejen pod pokličku, ale i do svého soukromí. Kniha v pevné vazbě obsahuje 72 nápaditých receptů pro každý den od snídaně po večeři z běžně dostupných surovin s moderními fotografiemi. Doplňují je privátní fotografie, ke kterým sepsal několik vět o tom, jak žije, co má rád a o čem pro něj život vlastně je.

ISBN: 978-80-905710-3-7
Vazba: hardback
Rozsah: 184 stran
Rok vydání: 2015
Cena: 399,-Kč 

ve výhradní distribuci Euromedia Group a.s. 
S podpisem k zakoupení na www.pohlreich.shop


GRILOVÁNÍ

Zdeněk Pohlreich

Stovky osvědčených receptů, doplněných a upravených, také čtyřicet úplně nových senzačních jídel. Možná jste ani netušili, co všechno se dá na grilu připravit - je tu zkrátka 100 + 40 důvodů, proč se pustit do grilování! Naučíte se připravovat prakticky vše, včetně ryb, mořských plodů, zeleniny a ovoce. Zvládnete taje ohně i různé grilovací metody, seznámíte se i s méně obvyklými způsoby přípravy a surovinami. Praktická, přehledná a nabitá skvělými recepty, které si zamilujete stejně jako jídla, která podle ní připravíte.

ISBN: 978-80-905710-2-0
Vazba: hardback
Rok vydání: 2015
Rozsah: 264 stran
Cena: 499 Kč

ve výhradní distribuci Euromedia Group a.s.

S podpisem k zakoupení na www.pohlreich.shop

PRVNÍ ZDEŇKOVA E-KUCHAŘKA

iBookstore

Pro majitele zařízení iPod touch, iPad, iPhone a Mac s operačním systémem Maverics nebo novějšími verzemi jsme vyrobili elektronickou podobu knihy Rozpal to, šéfe! Přišlo nám praktické mít při grilování rady a recepty Zdeňka vždy při ruce ve vašich mobilech nebo tabletech.

Elektronickou verzi můžete zakoupit na iBookstore

Užijte si ji s námi!

ROZPAL TO ŠÉFE!

HEAT IT UP CHEF!

Tato kniha vyšla v české a anglické mutaci.

ROZPAL TO ŠÉFE!

Zdeněk Pohlreich vaří venku! Na grilu připravuje nejen pořádné kusy masa, ale i delikátní ryby, mořské plody, vtipné předkrmy a snídaně, které přilákají i zaryté odpůrce pobytu v přírodě. Zdeněk Pohlreich doplňuje svých 92 oblíbených receptů peprnými komentáři i desaterem správného grilování. Poradí vám, co při grilování skutečně využijete a jaký gril si vybrat. 

ISBN: 978-80-905710-0-6
Vazba: paperback
Rozsah : 200 stran
Rok vydání: 2014
Cena 399,-Kč

k zakoupení zde

HEAT IT UP CHEF!

Tištěnou anglickou mutaci Rozpal to, šéfe! jsme vydali ve velmi nízkém nákladu abychom uspokojili některé příznivce Zdeňka Pohlreicha z řad cizinců žijících v ČR. Snad jsme jim tímto počinem udělali radost. Tato kniha vzhledem k nízkému nákladu není v klasické distribuční síti knihkupců a lze zakoupit pouze na vyžádání v podnicích Café Imperial nebo Next Door v Praze.

ISBN: 978-80-905710-6-8
Vazba: paperback
Rozsah : 200 stran
Rok vydání: 2016
Cena 399,-Kč